Ak Parti Iğdır Belediye Başkan Adayı Buluş, Sanayi Sitesi Esnafını Dinledi

Ak Parti Iğdır Belediye Başkan Adayı Buluş, Sanayi Sitesi Esnafını Dinledi

 

Ak Parti Iğdır Belediye Başkan Adayı Buluş, Sanayi Sitesi Esnafını Dinledi

               Ak Parti Iğdır Belediye Başkan Adayı Av. Mustafa Buluş Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Sanayi sitesi esnafına üç gününü ayıran Başkan adayı Buluş, esnafı tek tek gezerek görüş ve önerilerini alarak sorunlarını dinledi. Esnafın durumu “bir dokun bin ah işit” türdendi. Sanayi esnafı yıllardır hiç kimsenin sorunlarıyla ilgilenmediklerinden yakındılar. Defalarca belediye ve vilayet başta olmak üzere herkese gitmişler ancak dertlerine deva olan çıkmamış. Sitenin alt yapı ve üst yapı hizmetleri yok. Yeşil alan yok, park yok, dinlenilecek sosyal alan yok. Kaldırım yok. Çöp bidonu yok. Asfalt yok. Yollar köstebek yuvası. Yağmur yağınca dükkânlar doluyor. Karlar eriyor, esnaf çamur içinde çalışıyor. Belediye yolu yapmış yol yapılıp diğer kısımlar kalınca yüksek kalan yolda eriyen karlar ve yağmur suları dükkânlara doluyor. Diğer kısımlar için belediye “burası özerk bir bölge biz karışamayız” demiş. Valiliğe gitmişler “bakanlığa yazı yazacağız” denilmiş öylece kalmış.

 

Esnaf Başkan Adayı Buluş’un Taahhütlerini Kameraya Kaydetti

 

             “Sütten ağız yanan yoğurdu üfleyerek yer” misali sanayi sitesi esnafı da Ak parti Iğdır Belediye Başkan adayı Mustafa Buluş’un başkan seçildiğinde sanayi sitesine tüm hizmetleri getireceğine dair taahhütlerini toplanarak kameraya kaydettiler. Esnaf, “Bize daha önce birçok siyasi çok taahhütte bulundu. Ancak seçildikten sonra bizleri unuttular. Bizde bu nedenle Sayın Buluş’un sanayi sitemizle ilgili proje ve taahhütlerini kameraya kaydettik. Seçildikten sonra kendisinden vaat ettiği hizmetleri bekliyoruz” Dediler.

             Iğdır Sanayi Sitesi Esnafı ziyaretinde konuşan Başkan Adayı Buluş, projelerini sıralarken sanayi sitesinin tüm alt yapı, üst yapı başta olmak üzere ışıklandırma, trafo, kaldırım, çöp sorunu, sosyal alan ve diğer tüm ihtiyaçlarının iki buçuk ay içerisinde hal edilebilecek hizmetler olduğunu söyledi. Başkan Buluş, “Burası şehrimizin aynasıdır. Şehrimize gelip arabası arızalanan, ya da bir araç parçasını değiştirip yenileyen ilk buraya gelir. Sanayi sitemizin bu hali son derce üzücüdür. Ben de zaman zaman geliyorum. Bizim belediyeciliğimiz döneminde buranın sorunlarını gerekse belediyemiz bünyesinde gerekse bakanlıklar bünyesinde gerekli girişimlerde bulunup mutlaka çözüme kavuşturacağız. Bu durum Iğdır’a yakışmıyor” dedi.  

 Iğdır Doğuş Gazetesi

20 views

Haber Hakkında Yorum Yaz

Yorum Yapıldı) UYARI!!! Lütfen okuduğunuz haber hakkında yorum yaparken seviyenizi düşürmeyin, yapmış olduğunuz yorum sizin kişiliğinizi gösterir. Beğenmediğiniz haberleri beğenmezsiniz yada seviyeyi düşürmeden yorumunuzu yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

webmasterwordpressseo araçları
74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Plugin from the creators ofBrindes :: More at PlulzWordpress Plugins
sanalbasin.com üyesidir
Portal Teması : Wptr.Co
          İLETİŞİM Widgets Sosyal Ağ Abone Olun
 
Teşekkürler
 
Teşekkür ederim! Mesajınız bize sunulmuştur.
Please go to widget settings page and pull desired widgets to Web-X Bar Widget Module.
Önceki yazıyı okuyun:
Iğdır’ Da Dondurucu Soğuğa Rağmen Halk Peygamber Sevgisi İçin Camiye Akın Etti kopyala
Iğdır’ Da Dondurucu Soğuğa Rağmen Halk Peygamber Sevgisi İçin Camiye Akın Etti

Iğdır’ Da Dondurucu Soğuğa Rağmen Halk Peygamber Sevgisi İçin Camiye Akın Etti Müslümanlar arasında yüzyıllardan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta...

Kapat